A fogadóhely bemutatása
A Magyar Zene Háza missziója
Lehet a zene mindenkié? A Magyar Zene Háza ihletett építészeti formája, áttetszősége, nyitottsága pozitív választ ad erre a kérdésre. Játsszunk zenét! – mert a zene élvezetes, társas játék, amelyben mindenki akár aktívan is részt vehet, életkortól függetlenül. A Zene Háza missziójának tekinti a magyar és külföldi népzene, tradicionális és populáris zene s nem utolsó sorban a klasszikus zene értékeinek ápolását, bemutatását. Pedagógiai programjai szórakoztatva tanítanak, keresve a zenei nevelés új formáit, segítve az egymást erősítő műfaji találkozásokat. A Zene Háza épületként és intézményként egyaránt összetett. Különleges kiállításai, ismeretterjesztő és hangverseny-programjai a múzeumból, a koncertközpontból és az iskolából egyaránt őriznek vonásokat, de a hangsúly nem a külön álláson, hanem az egymásra hatáson van. A Zene Háza kreatív befogadó: nyitott valamennyi magyar zenei intézmény felé. Harmóniát teremt.
A programról
Backstage fókuszú épületséta:
A program egy épületsétával kezdődik, amelynek során bemutatásra kerül az egykori Hungexpo területére felépített, Sou Fujimoto világhírű japán építész által tervezett formabontó Magyar Zene Háza épületének természetbe álmodott koncepcióját, és a zeneiséget, amit kívül-belül magában rejt. A résztvevők bepillantást nyerhetnek abba is, hogy az intézmény milyen kiállításoknak és programoknak ad otthont. Az épületséta során olyan helyekre is elviszi a diákokat, ahová egyébként nem: a backstage kulisszái mögé is betekinthetnek az érdeklődők, például a hang-és videóstúdióba, fénytechnikusi páholyba és a hangrendszerek összetett világába, működtetésébe. Az utolsó egy órában a Zene Háza kollégái mesélnek a diákoknak saját pályaválasztásukról, pályaváltoztatásukról és természetesen kérdezni is lehet tőlük.
Építészet és rendezvényszervezés iránt érdeklődő diákoknak:
A program egy épületsétával kezdődik, amelynek során bemutatásra kerül az egykori Hungexpo területére felépített, Sou Fujimoto világhírű japán építész által tervezett formabontó Magyar Zene Háza épületének természetbe álmodott koncepcióját, és a zeneiséget, amit kívül-belül magában rejt. Ezt követően koncertprogram szerkesztői és produkciós menedzsereink mesélnek a rendezvényeink megszületésének útjáról egészen az előadóművészek felkeresésétől a koncert lezárásáig. Vajon mi a folyamata, milyen érdekességék történnek, milyen kihívásokkal néznek farkasszemet? Mivel jár mindez? És egyáltalán…hogyan lesz valakinek ez a szakmája?
1146 Budapest Olof Palme sétány 3.